/Beniaminek Kids Liga zwycięska dla Szkółki Piłkarskiej MOSiR Brzozów

Beniaminek Kids Liga zwycięska dla Szkółki Piłkarskiej MOSiR Brzozów

Po ostatniej kolejce, która była rozgrywana 29.10.2017 nasze drużyny docierają do ostatniej fazy rozgrywek . Finały rozgrywamy dziś 05.11.2017 na hali sportowej w Krośnie. Mecze odbywały się  w pełnym wymiarze 15 minut  do osiągnięcia zwycięstwa przez jedną z drużyn, a ta która przegrywa -odpada. Graliśmy systemem pucharowym. Zespoły zostały rozstawione na podstawie wyników z Ligi.

Beniaminek Kids Liga 2017 – Kategoria U-8

Poz. Zespół M Z R P Gole +/- Pkt
1 Brzozów MOSiR I 20 17 1 2 51:13 38 52
2 Beniaminek Girls Young 20 10 6 4 40:24 16 36
3 Korona Beskidu Young 20 9 6 5 30:20 10 33
4 MOSiR Dukla 20 7 5 8 34:26 8 26
5 FC Lions Rogi 20 5 5 10 25:22 3 20
6 Brzozów MOSiR II 20 0 1 19 4:79 -75 1

 

Jako pierwsi w systemie pucharowym rozpoczęli chłopaki z Brzozów MOSiR II. Ich rywalem na boisku była drużyna FC Lions Rogi. Graliśmy z mocniejszym zespołem, który swoje pierwsze kroki postawił znacznie szybciej. Młodzi piłkarze z Brzozowa nabierali w tym spotkaniu doświadczenia, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, a przede wszystkim wzajemnego wsparcia. Schodzimy z boiska bardzo szczęśliwi gratulując zwycięstwa naszemu rywalowi. Zespół Szkółki Brzozów MOSiR II przez wszystkie kolejki reprezentowali: Bartłomiej Dobosz, Gabriel Filak , Alan Wojtoń, Artur Bodzioch, Antoni Urmański, Jakub Grzyb, Igor Kędra, Mateusz Kolbuch, Gabriel Gerlach oraz Miłosz Hędrzak.

Dzięki wygranej FC Lions Rogi przechodzi do dalszej fazy turnieju. Tam wita ich kolejna drużyna z Szkółki Piłkarskiej MOSiR Brzozów I. W meczu półfinałowym chłopaki, którzy trenują w grupie żak młodszy mieli proste, a zarazem skomplikowane zadanie. Przenieść grę i zadania z treningów na boiskowe rozgrywki. W rezultacie wygrywamy to spotkanie aż 3-0 !!!  Do finału wkraczamy jednak ze spokojem. Równie dobrze grająca drużyna z Korony Beskidu Young pokazała niejednokrotnie wysoka klasę piłkarską. Tak i było w finale. Akcja za akcją, dobre odbiory piłki z jednej jak i z drugiej strony, dryblingi, strzały na bramki, dokładne podania ….. tak można wyliczać w nieskończoność  chwaląc obydwa zespoły. Po składnej akcji  naszego rywala tracimy bramkę na 0-1. Zdeterminowani chłopcy z Brzozów MOSiR I konsekwentnie ponawiają akcję atakują bramkę rywala. GOOOOOLLLLLL ! Wyrównujemy w finale, lecz niedługo po strzelonym golu na 1-1 sędzia gwiżdże koniec regulaminowego  czasu gry. Nadeszła fajna okazja, aby sprawdzić się w rzutach karnych. Po 3 seriach rzutów karnych wygrywamy 3-2 i zajmujemy pierwsze miejsce. W skład drużyny Szkółki Piłkarskiej MOSiR I wchodzili: Byczek Antoni, Dydek Szymon, Dawid Futyma, Sebastian Frydrych, Kuba Piegdoń, Pietryka Miłosz, Sowiński Paweł, Szałajko Filip oraz Wojnicki Wiktor i Franciszek Wróbel.

Po pięknych bramkach, fantastycznych akcjach zespołowych jak i indywidualnych wszystkie dzieci kończą zmagania w Beniaminek Kids Lidze. Na długo w pamięci pozostaną wspaniałe momenty, przynoszące szczęście i radość na twarzach dzieci. Przegrana, remis czy wygrana tworzą jedno…. DRUŻYNĘ.  (JB)               (Od redakcji: Brawo dla całej drużyny i trenera Jakuba Brajewskiego)

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar