/Finał Wojewódzki Licealiady w szachach drużynowych

Finał Wojewódzki Licealiady w szachach drużynowych

4 grudnia br. z udziałem 12 najlepszych szkolnych drużyn Podkarpacia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w szachach drużynowych. W turnieju udział wzięły najlepsze drużyny województwa wyłonione po wcześniejszych eliminacjach gminnych, miejskich, powiatowych i rejonowych.

Zawody od pierwszych rund przebiegały pod dyktando dwóch szkół: II LO w Rzeszowie oraz ZSP Nr 5 w Krośnie. Do pojedynku decydującym o miejscu pierwszym doszło dopiero w ostatniej rundzie, w której zmierzyły się obie ekipy. Wyraźnie lepszą była drużyna z Rzeszowa, która wygrała 3,5 – 0,5 i tym samym z kompletem zwycięstw przypieczętowała końcowy triumf. Drugie miejsce zajęła ekipa z Krosna (19 pkt.), a trzecie – drużyna ZSO w Brzozowie. Gospodarze grający w składzie: Szymon Jamrugiewicz, Aleksandra Kozubal, Piotr Żak i Zuzanna Jurkiewicz w jedenastu rundach zgromadzili 18 pkt.

Po zakończonych zawodach wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, a najlepsze trzy – medale i puchary ufundowane przez Podkarpacki Wojewódzki SZS w Rzeszowie. Nagrody wręczali: Jacek Bigus – Przewodniczący PW SZS w Rzeszowie, Dorota Kamińska – Dyrektor ZSO w Brzozowie oraz Kazimierz Kozubal – Sędzia Główny.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar