/Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzozowie [FILM]

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzozowie [FILM]

W dniu 5 października 2017r w Brzozowie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzozowie. Uroczystości rozpoczęto Mszą Św. w Kolegiacie Brzozowskiej, którą celebrował ks. Łukasz Staszewski.

Stowarzyszenie o nazwie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brzozowie powołano na zebraniu założycielskim w dniu 12 lipca 2017 r i zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przez trzy semestry od lutego 2016 roku działaliśmy pod egidą Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku jako Filia w Brzozowie.

Działalnością swoją obejmujemy powiat brzozowski , siedziba UTW mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie. W uroczystości inauguracyjnej zaszczycili swą obecnością: Prezes UTW w Sanoku Andrzej Pańko, Wiceprezes UTW w Sanoku Czesława Kurasz, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie Pani Dorota Kamińska, Kierownik Inspektoratu ZUS w Brzozowie Pan Robert Sokołowski, Dyrektor Muzeum Brzozowskiego Pan Mariusz Kaznowski oraz szerokie grono słuchaczy UTW.

Uroczyste otwarcie oraz przebieg uroczystości prowadziła Prezes Ewa Toczek, która była inicjatorką utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzozowie.

Dyrektor Muzeum dr Mariusz Kaznowski wygłosił wykład inauguracyjny na temat: „Symbolika maryjna w wizerunkach z sanktuariów południowej części województwa podkarpackiego”.

Rok akademicki 2017/18 został rozpoczęty i słuchacze znowu mogą realizować swoje życiowe pasje, rozwijać talenty na wielu płaszczyznach. Brzozowscy słuchacze UTW wiedzą, jak skutecznie działać, reprezentować swoje środowisko
oraz skupiać się wokół wspólnych celów, a przy tym doskonale się bawić. Życzymy satysfakcji i wielu sukcesów.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar