/Jubileuszowe obchody 70- lecia Iskry Przysietnica [FILM]

Jubileuszowe obchody 70- lecia Iskry Przysietnica [FILM]

refreshOAuth2Token got the following response:
{ "error": "invalid_request", "error_description": "Missing required parameter: refresh_token" } using refreshToken

Z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia LKS Iskra Przysietnica prezes klubu Tomasz Rzepka zorganizował w dniu 12.03.2016 wycieczkę do Krakowa dla zawodników, zarządu i sympatyków klubu. Wyjazd ten był znakomitą okazją do wspomnień, pogłębiania swoich piłkarskich pasji, a także przeżycia wspaniałego piłkarskiego święta i niesamowitej atmosfery.

W ramach współpracy z MKS Cracovia SSA, w której obecnie występuje nasz były zawodnik Sylwester Lusiusz odwiedziliśmy ośrodek szkoleniowy Cracovii przy ulicy Wielickiej. O godzinie 12:00 drużyna seniorów Iskry zmierzyła się w meczu sparingowym z drużyną juniorów młodszych Comarch Cracovia. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i nieco słabszej drugiej lepsi okazali się młodzi piłkarze z Grodu Kraka, którzy wygrali w stosunku 3:1, a jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Krzysztof Bąk. Nadmienić trzeba, że trener Ostrowski dał szansę pograć wszystkim 19-stu zawodnikom.

Comarch Cracovia JM – Iskra Przysietnica 3:1 (0:0) Skład Iskry: Sieniawski Szymon, Gładysz Bogdan, Kwolek Karol, Lusiusz Mateusz, Dereń Witold, Pietryka Dariusz, Gosztyła Łukasz, Bąk Wojciech, Kurzydło Łukasz, Bieda Krzysztof, Pietryka Paweł, Rzepka Rafał, Rogula Dominik, Pietryka Przemysław, Tomański Kamil, Bąk Krzysztof, Banaś Bartłomiej, Szczepek Jakub, Szczepek Dawid Następnie udaliśmy się na kameralny stadion Cracovii przy ulicy Kałuży, gdzie o godzinie 18:00 obejrzeliśmy hit T -Mobile Ekstraklasy Comarch Cracovia – Legia Warszawa. Piłkarze występujący na murawie oraz 15-tysięczna żywiołowo dopingująca publiczność stworzyli fantastyczny i niezapomniany spektakl z przepiękną oprawą na trybunach. Po ciekawym i emocjonującym widowisku goście z Warszawy wygrali 2:1 i utrzymali pozycję lidera. Atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się również uczestnikom naszej wycieczki, którzy w drodze powrotnej śpiewali piosenki.

Celem wyjazdu było uczczenie obchodów 70-lecia Klubu Iskra Przysietnica, które w tym roku świętujemy pod hasłem „Łączymy pokolenia”. Na przestrzeni roku mamy zamiar zorganizować szereg imprez i inicjatyw, podczas których przybliżymy członkom i sympatykom naszego klubu jego historię. Poprzez międzypokoleniową solidarność będziemy wspominać byłych zawodników i działaczy, a także wpajać i kultywować piłkarskie tradycje wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej w Przysietnicy.

Niewiele klubów może pochwalić się taką historią jak Cracovia- najstarszy i nieprzerwanie istniejący klub piłkarski w Polsce, dlatego było nam niezmiernie miło świętować wspólny jubileusz 110-lecia Cracovii i 70-lecia Iskry. W ramach współpracy planujemy rozegranie meczu między tymi drużynami na przełomie lipca i sierpnia w Przysietnicy.

Z naszej strony pragniemy szczególnie podziękować Panu Burmistrzowi Józefowi Rzepce, który wspiera nasze inicjatywy i działalność statutową klubu .

Zarząd klubu LKS ISKRA Przysietnica

Materiał: Sławomir Skwarcan

 

Zdjęcia.