/Pechowy XV Jubileuszowy Jasielski Rajd Niepodległości.

Pechowy XV Jubileuszowy Jasielski Rajd Niepodległości.

11 listopada, na terenie Jasła i gminy Brzyska oraz Kołaczyce odbył się XV Jubileuszowy Jasielski Rajd Niepodległości. Mimo że pogoda była kapryśna mpreza zgromadziła wielu kibiców sportów motorowych. Na cały rajd składało się 6 odcinków specjalnych. Dwie pierwsze próby odbywały się na terenie samego Jasła – pierwsza na placu Trans-Wiert, druga na placu Świętego Bartłomieja. Dwa następne odcinki to próby drogowe w Kołaczycach i Błażkowej przejeżdżane dwukrotnie. Z 50 załóg które stawiły się na starcie dojechało 45. Niestety, zespół WB Rally Team znalazł się wśród pechowców tego rajdu.

Arek Wiszyński: Cóż, nie szło rewelacyjnie, ale jak ma iść dobrze skoro jeździliśmy po mokrej nawierzchni na oponie typu slick. Ciężko jest się skupić na osiągnięciu dobrego czasu, kiedy w pierwszej kolejności trzeba walczyć z samochodem i utrzymaniem go na drodze. Dodatkowym utrudnieniem była awaria układu chłodzenia. Wtedy wydawało nam się że wyczerpaliśmy limit pecha, ale jak się później okazało dzwon na ostatnim OS Błażkowa był przysłowiową kropką nad „i”. To właśnie na starcie tego odcinka zadecydowaliśmy o ataku na dwie poprzedzające nas załogi – mieliśmy niespełna cztery sekundy straty, które przy odrobinie szczęścia były do odrobienia. Niestety, tym razem tego szczęścia zabrakło.

Mateusz Bodniak: Takie są rajdy, a ryzyko jest wliczone w ten sport. Od początku nie szło dobrze i czuliśmy podświadomie że coś może nie pójść tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Nie załamujemy się, jest wręcz przeciwnie! Takie „atrakcje” nas tylko motywują do cięższej pracy i dają porządną lekcję. Cały czas się uczymy, a wiadomo że „jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz”. Dla nas to już raczej koniec sezonu, kolejna runda MOR jest za niespełna tydzień, a to dla nas zbyt mało czasu na przygotowanie samochodu.

Zdjęcia dzięki https://www.facebook.com/Rally-Photo-by-Ross-1548166222120604/?fref=ts , oraz terazJaslo.pl

Zdjęcia.


12238498_1641324942804731_7103346759207865432_o Rajd_Niepodleglosci-039 Rajd_Niepodleglosci-040