/Puchar Polski juniorów Polskiej Federacji Budo

Puchar Polski juniorów Polskiej Federacji Budo

21 listopada w Tyczynie odbył się już V Otwarty Puchar Polski ju-jitsu. Tyczyn gościł blisko 200 zawodników z całej polski. Hala Szkoły Podstawowej była wypełniona po brzegi. Zawody otworzył burmistrz Tyczyna pan Janusz Skotnicki w raz z panią dyr. Szkoły Podstawowej Zofią Międlar – Mruk. Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu na tych zawodach reprezentowało 16 zawodników. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.30 przemówieniem pana burmistrza i organizatora prezesa PFB Wiesława Kisiela. Zmaganiom zawodników przyglądały się również media między innymi TVP Rzeszów, w której można było już zobaczyć reportaż filmowy z zawodów. Pojedynki zawodników wzbudzały wiele emocji nie tylko u nich samych ale również u licznej zgromadzonej publiczności. Występ naszych zawodników oceniam za bardzo udany ponieważ nie którzy z nich startowali po raz pierwszy w tak prestiżowych zawodach. Zajęte przez nich miejsca napawają optymizmem do kolejnych startów. Najmłodsi starają się brać przykład ze swoich starszych kolegów z klubu którzy są w kadrze polski i reprezentują nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Mają nadzieje że to właśnie oni kiedyś również zakwalifikują się do kadry polski. Wyniki osiągnięte przez zawodników BKSJJ startujący w konkurencji grappling: Nina Bartkowska, kat. + 60 kg zajęła II miejsce, Piotr Ćwiąkała kat. do 50 kg zajął II miejsce, Tigerrose Coombs-Hoard kat. do 60 kg  zajęła IV miejsce, Julian Wątróbski, kat. do 50 kg zajął III miejsce, Filip Mazur, kat. do 60 kg zajął II miejsce, Tomasz Słomski, kat + 60 kg zajął IV miejsce, Krystyna Mazur, kat. do 50 kg zajęła II miejsce, Patryk Cyparski, kat. do 40 kg zajął VII miejsce, Emil Kudła, kat. do 40 kg zajął V miejsce, Kacper Przybyła, kat. do 40 kg zajął VI miejsce.

Ponadto zawodnicy BKSJJ starowali jeszcze w konkurencji duo system w której zajęli następujące miejsca: Piotr Ćwiąkała i Emil Kudła – IV miejsce, Kacper Przybyła i Patryk Cyparski – IV miejsce, Julian Wątróbski i Tomasz Słomski –  III miejsce, Piotr Ćwiąkała i Jarosław Janusz – II miejsce, Szymon Leń i Filip Mazur – V miejsce, Krystyna Mazur i Nina Bartkowska – I miejsce, Wiktoria Owsiany i Adrian Buczek – III miejsce, Michał Lepucki i Filip Mazur – III miejsce.

Zarząd BKSJJ składają podziękowania osobom i firmom które pomagają i wspierają rozwój ju-jitsu w naszej gminie, a szczególności: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmie POLIKAT,  PBS Bank, EL-BUD Centrum Elektryczne Sanok, ALTA Brzozów, Eleobudmax Brzozów, i biuropromiocji.pl.

Prezes BKSJJ Andrzej Kędra