/Ruszyła Południowa Podkarpacka Liga Pływacka

Ruszyła Południowa Podkarpacka Liga Pływacka

refreshOAuth2Token got the following response:
{ "error": "invalid_request", "error_description": "Missing required parameter: refresh_token" } using refreshToken

W niedzielę 22.11.2015 rozpoczęła się rywalizacja w POŁUDNIOWO PODKARPACKIEJ LIDZE PŁYWACKIEJ. Jest to nowy pomysł na popularyzację sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży południowego Podkarpacia. Jest to również propagowanie pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych oraz całego organizmu młodego człowieka. Pomysłodawcą całej imprezy był Miejski środek Sportu i Rekreacji w Brzozowie. Natomiast takie miasta jak Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne i Strzyżów ochoczo przystąpiły do rywalizacji, a co za tym idzie wsparły organizacyjnie brzozowski MOSiR.

Według kalendarza zawartego w regulaminie ligi pierwszym ośrodkiem który gościł pływaków był basen Aquarius Lesko. I tak w niedzielny poranek odbyły się pierwsze zawody w ramach ligi pływackiej. Do Leska przyjechało łącznie 140 zawodniczek i zawodników, którzy startowali w czterech kategoriach płynąc stylem grzbietowym, stylem klasycznym i stylem dowolnym z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zostały również rozegrane wyścigi sztafetowe które wywołały chyba największe emocje wśród zawodników i kibiców ponieważ były to jednocześnie bezpośrednie zmagania poszczególnych miast biorących udział w lidze. Również wszystkie wyścigi indywidualne dostarczyły wszystkim bardzo duże emocje, a w ferworze walki wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe. Po przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych wyścigów klasyfikacja trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

WYNIKI (kliknij)

Kolejne zawody w ramach rozpoczętej w niedzielę ligi odbędą się w styczniu w Strzyżowie. Dokładny termin zawodów pojawi się w styczniu na stronach internetowych i funpage uczestników. Wszystkie wyniki i statystyki znajdują się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie pod adresem http://mosirbrzozow.pl/pl-PL/wyniki-w-lidze.

 

Zdjęcia.