/Sensacja!?

Sensacja!?

Drużyna piłkarzy ręcznych z Grabownicy brała udział w rozgrywkach Gimnazjady na wszystkich niższych etapach, wygrywając pewnie z wszystkimi przeciwnikami. Wyjątek stanowił mecz półfinałowy  z zawodnikami z Przybówki, przegrany jedna bramką. To jednak wystarczyło, by dzięki lepszemu bilansowi punktów awansować do finałów wojewódzkich.

Drużyna z Grabownicy jechała na finały nie jako faworyt, ale jak wszyscy przypuszczali, „dostarczyciel punktów” dla wyżej notowanych drużyn z Rzeszowa i z Mielca. Wszak to w tych drużynach grają zawodnicy juniorów Stali Mielec czy Juvenii Rzeszów. Rzeczywistość okazała się inna. Już w pierwszym meczu Grabownica bez żadnego respektu przed piłkarzami z Gim. Nr2 z Rzeszowa wzięła się za grę zdobywając przewagę. Obraz gry się nie zmieniał  a nawet sukcesywnie ,po udanych zagraniach i „zabójczych” kontrach, przewaga bramkowa rosła. Ostatecznie mecz zakończył się imponującym wynikiem 15:6 dla Grabownicy, co wywołało ogromną konsternacje i zdziwienie u wszystkich oglądających to spotkanie. Dotyczyło to również kibiców Rzeszowa, którzy bardzo głośno kibicowali swojej drużynie a przez ostatnie minuty meczu zamilkli.

Sytuacja zaczęła układać się po myśli zawodników z brzozowskiej gminy, gdyż w następnym meczu Rzeszów pokonał Mielec różnicą 6 bramek. Była to istotna informacja, bo nadzieje na bardzo dobry wynik jeszcze bardziej wzrosły. Niestety układ meczy nie był najlepszy, bo trzeba było rozegrać mecz po meczu, gdy drużyny przeciwne miały mecz przerwy.

Kolejny mecz piłkarze z Grabownicy zagrali z gimnazjum w Czerminie. Na początku uzyskali kilka bramek przewagi. Utrzymali ją, bez zbytniego forsowania tempa, do końca meczu. Mieli bowiem w głowach myśl o następnym, może mistrzowskim, meczu.

Przewidywania okazały się trafne. Mecz z Gim. Nr3 w Mielcu, to prawdziwa próba charakterów. Trzeba było przeciwstawić  walkę, determinację, olbrzymią wolę zwycięstwa- dobrze wyszkolonym i zorganizowanym zawodnikom mieleckiej drużyny. Było to widać przez cały mecz. Wynik oscylował w okolicy remisu dla jednej lub drugiej drużyny. Zawodnicy „walczyli” dosłownie na całym boisku o każda piłkę, nawet w sytuacjach wydawało się beznadziejnych. Udanymi interwencjami popisywali się bramkarze, choć więcej udanych interwencji miał Kacper Grudz  strzegący bramki Grabownicy –uznany za najlepszego bramkarza turnieju. Wszystko to sprawiało, ze piłkarze z Mielca nie mogli uzyskać kilku bramek przewagi a tylko to mogło dać im zwycięstwo w całym turnieju. Czas meczu dobiegał końca i gdy wydawało się że Grabownica wywalczy zwycięski remis, po udanej interwencji bramkarza, piłkarze tej drużyny zainicjowali akcję, która zakończyła się trafieniem w ostatnich sekundach meczu na 14: 13. Sensacja stała się faktem. Piłkarze ręczni z Gimnazjum w Grabownicy Starzeńskiej zostali mistrzami województwa, zwyciężając wszystkie swoje mecze. To oni będą reprezentować województwo Podkarpackie na Finale Krajowym w KOŁOBRZEGU.

Skład mistrzowskiego zespołu pod opieką p. Wojciecha Stachury:

 • Maciej Błachut
 • Maciej Hałasik
 • Kamil Ryba
 • Filip Błądziński
 • Bartosz Jatczyszyn
 • Jan Czubski
 • Kacper Grudz
 • Maciej Żaczek
 • Patryk Szczepek
 • Jakub Przystasz
 • Błażej Wójcik
 • Mateusz Tympalski
 • Krzysztof Krupa(na wcześniejszych etapach rozgrywek-ze względów zdrowotnych nie grał w finale)
 • Bartłomiej Sąsiadek(na wcześniejszych etapach rozgrywek-ze względów zdrowotnych nie grał w finale)

                                                                                                     Op. Wojciech Stachura

Zdjęcia.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar